Ligin Dibinden Çıkma Maçı

Akhisar ve Fenerbahçe düşme hattından çıkmak için karşılaşacak.
Akhisar v Fenerbahçe
December 09,2018
19:00

Tarihinin en kötü sezonunu geçiren Fenerbahçe bu hafta oldukça zorlu bir maça çıkacak. Ligde bir puan fark ile kendisinin bir sıra altında bulunan Akhisar ile karşılaşacak olan sarı lacivertliler mutlak galibiyet arıyor. Fenerbahçe’nin Akhisar deplasmanından bir puan ya da puansız dönmesi demek ilk devreyi düşme hattı civarında kapamasıyla aynı anlama geliyor ki bu da taraftarın hiç hoşlanmayacağı bir durum. Son olarak hafta içi Türkiye Kupası’nda Kadıköy’de Giresunspor’u zar zor yenen Fenerbahçe’nin Akhisar karşısında ne yapacağı şüpheli. Düşme potasında bulunan Akhisar ise Fenerbahçe karşısında galip gelip kendilerini biraz rahatlatacak bir pozisyona çıkmak istiyor.

BONUS: 1000TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Fenerbahçe kadro kurma konusunda zorlanıyor. Cezalılar ve sakatlıklar yüzünden teknik heyet çoğunlukla uzun süredir yedekte olan oyuncuları ilk 11’de sahaya sürüyor. Bu hafta da kadro konusunda aynı sıkıntının yaşanması ve bunun sahadaki oyuna yansıması muhtemel.
  • Fenerbahçe’nin sezon başında usta forvetlerini satması sonrasında gol yollarında bir sorun yaşadığını başkandan taraftara herkes biliyor. Forvet hattındaki eksiklik bu haftada kendisini gösterecektir.
  • Tıpkı Fenerbahçe gibi kötü bir sezon geçiren Akhisar her ne kadar Türkiye Kupası’nda Karagümrük’ü 4 golle geçmiş olsa da gol sorununu çözmüş görünmüyor. İstediği sonuçları alamayan Akhisar bu hafta sarı lacivertlilerin kalesine gol atmak için yeniden 3-4-3’e dönebilir. Bursaspor karşısında bu taktik farklı mağlubiyete sebep olsa da Fenerbahçe karşısında işlemesi olası.
  • Sarı lacivertliler Akhisar karşısında özellikle kanatlardan ataklar ile gelmeye çalışacaktır. Slimani şayet yerden istediği pasları alabilirse gol atma becerisi gösterir. Diğer yandan ilk 11’de yer bulduktan sonra kendisini gösteren Valbuena yeniden sessizliğe gömüldü. Fransız oyuncu Akhisar karşısında da pek fark yaratmazsa şaşırmamak gerek.
  • Akhisar şayet oyunu ileri taşır ve orta sahada baskı kurarsa Fenerbahçe bu sezonki en büyük sorunu olan top kaybını yine sıkça yapar. Bu da ev sahibinin daha fazla atak yapmasını sağlar. Fenerbahçe şayet oyunu açabilirse orta sahadan dağıtılacak paslar ile Akhisar kalesine gidebilir ama son maçtaki görüntü Fenerbahçe’nin bunu pek yapamayacağı şeklindeydi.

Akhisar ile Fenerbahçe arasındaki maçı ev sahibinin kazanma ihtimali yüksek. Fenerbahçe’nin maçı alması için gereken usta ayakların artık konuşması. Şayet kalitesi tartışılmaz kimi futbolcular beklenen performansı sergilerse Fenerbahçe kendisini rahatlatacak 3 puana kavuşur.

Bahis yap -